таг: Мировните

Косово ја одбележува 24-годишнината од ослободувањето

0
Косово ја одбележува 24-годишнината од ослободувањето кога мировните трупи на НАТО влегоа во земјата по воздушната кампања против српските воени и...

Орбан му понудил на Путин мировните преговори со Украина да се...

0
Унгарските власти понудиле одржување на мировните преговори во Будимпешта , со цел ситуацијата да се...

Лавров: Укинувањето на санкциите против Русија е дел од преговорите со...

0
Укинувањето на санкциите наметнати на Русија е дел од мировните преговори меѓу Москва и Киев,...

Продолжуваат преговорите меѓу Украина и Русија

0
Мировните преговори меѓу Украина и Русија ќе продолжат денеска преку интернет, најави вчера шефот на...

Песков: Прво напредок во преговорите, па средба Путин- Зеленски

0
Нема голем напредок во мировните преговори меѓу Русија и Украина, соопшти денеска Кремљ....

ТАСС: Преговорите помеѓу Русија и Украина продолжуваат вечерва

0
Мировните преговори меѓу Русија и Украина ќе продолжат вечерва, јави руската државна новинска агенција ТАСС....