таг: минути

Медиумите: Драконска казна  го чека Александар Митровиќ

0
Александар Митровиќ, за само десетина минути од херој стана трагичар на Фулам. Српскиот напаѓач го...

Земјотрес го погоди Загреб

0
По неколку минути, EMSC ја објави првата проценка на силата. Велат дека подрачјето на Загреб,...

Убиени најмалку три лица во пукотница во болница во САД

0
Полицијата брзо пристигнала во болницата Свети Никола три минути откако добила повик за пукање на...

„Касапите“ виновни за масакрот во Буча што го потресе светот?

0
Можеби во следните децении, градот Буча, на околу 15 минути од украинскиот главен град Киев, сè уште ќе остане запаметен во...

ВИДЕО / Ливерпул го освои „Карабао купот“, на пенали го совлада...

0
По цели 120 минути и пенали, тимот на Ливерпул успеа да го освои трофејот „Карабао куп“ победувајќи...

ВИДЕО / Челзи е новиот светски клупски шампион

0
Сините забележаа победа по 120 минути, со резултат 2:1 против бразилскиот тим Палмеирас. Во 55. минута Хадсон-Одои...

Мојс: Не заслуживме пораз на Олд Трафорд

0
Цели 90 минути „црвените ѓаволи“ не можеа да го скршат отпорот на гостите, па тоа мораа да го направат во 93. минута, по...

Митев: Овој тим има потенцијал, ќе го покажеме тоа

0
На оваа средба првите минути во „црвено-жолтиот“ дрес ги одигра Марко Митев. Тој ја доби довербата, постигна еден гол од два обиди. Меѓу...

Македонија доцна се разбуди и има минимална негатива против Црногорците

0
Ракометната селекција на Македонија има негатива по првите 30 минути против Црна Гора. Во Дебрецин, нашите избраници лошо отворија и дозволија противникот да...

Интервенција на полицијата во Тирана – разбиени протестите

0
Албанската полиција во 13,10 минути интернираше пред седиштето ан Демократската партија во Тирана и со...