таг: министерство

Американската влада го тужи “Спејс Икс“ за дискриминација на бегалците

0
Американското Министерство за правда соопшти дека поднело тужба против компанијата „Спејс Икс“ (SpaceX) , на Илон Маск, заради дискриминација на бегалците....

Москва соопшти дека соборила 42 беспилотни летала над Крим, за нападот...

0
Руското Министерство за одбрана соопшти дека во текот на ноќта спречило обид за...

Американската влада го тужи SpaceX за дискриминација на бегалците

0
реклама Американското Министерство за правда во четвртокот објави дека поднело тужба против SpaceX на...

Руско министерство забарани употреба на ајфон и ајпед

0
Руското Министерство за дигитален развој им забрани на вработените да користат iPhone и...

Русија тврди дека одбила нов напад со дронови над Москва

0
Руското Министерство за одбрана соопшти дека е одбиен напад со дронови...

Пациенти кои се на инсулин се жалат дека немаат ленти, министерот...

0
Во Министерство досега нема пријавено дека има таков проблем, одговори министерот за здравство Фатмир Меџити на новинарско прашање, дека пациенти кои се на...

Невакцинирани деца ќе се бараат од врата на врата

0
Министерство за здравство почна со теренски активности во рамки на широка кампања за промовирање на имунизацијата, што се реализира заедно со Светска здравствена...

Кина тестираше ракета-пресретнувач со среден дострел

0
Кинеското Министерство за одбрана соопшти дека синоќа е извршено успешно тестирање на пресретнување...

Мајкрософт мора да плати казна во САД поради прекршување на санкциите

0
реклама Американското Министерство за финансии во соопшти дека го казнува Мајкрософт со 3,3 милиони...

Москва реагира за оружјето од АРМ за Украина

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова за тамошните медиуми оцени дека испраќањето воена помош на земјава за Украина...