fbpx

таг: Министерството

Нови 336 случаи со Ковид-19, починаа 10 пациенти, оздравеа 385

0
Министерството за здравство информира согласно податоците од Инситутот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1.964 тестирања, а регистрирани се 336...

Во САД издадено национално предупредување за закана од домашни антивладини екстремисти

0
FOTO: Reuters Министерството за домашна безбедност на САД издаде национално предупредување за тероризам, повикувајќи се...

Мутација откриена летово кај пациент во Охрид доминира меѓу заболените од...

0
Министерството за здравство информира дека заклучно со 11 јануари 2021 година не е утврдено присуство на мутацијата на САРС-КоВ-2 вирусот од Велика Британија...

Повторно се качува бројот на новозаболени од корона: Починаа и 11...

0
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-179,...

Клиниката за детски болести доби донација од Израел, апарати за критични...

0
Министерството за здравство информира дека денеска на Kлиниката за детски болeсти беше предадена донација од страна на амбасадата на Израел на иницијатива на...

Со законски измени ќе се зголемува опфатот на компании што ќе...

0
Министерството за економија подготви измени и дополнувања на Законот за финансиска поддршка на инвестициите со кои ќе се зголеми...

11 починати и 100 новозаболени од ковид-19 во последните 24 часа

0
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47,...

Починати 26 лица и нови 489 нови случаи на Ковид 19...

0
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1892 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-230,...

МЖСПП и ССК ќе делуваат заеднички за заштита на животната средина

0
Министерството за животна средина и просторно планирање и Сојузот на стопански комори денеска потпишаа Меморандум за соработка. Целта е изнаоѓање ефективни решенија за...

Славењето може да почека – здравјето не: Почна кампањата „Празнувај одговорно“...

0
Министерството за здравство и Владата на Македонија од денеска почнуваат кампања „Празнувај одговорно“ за подигнување на свеста на граѓаните за почитување на мерките...