таг: Министерството

Вработените во Токсикологија во одбрана на д-р Беќаровски: Никогаш не навредувал...

0
Откако Министерството за здравство на социјалните мрежи сподели документ во кој има сериозни обвинувања за доктор Нико Беќаровски дека наводно ги навредувал вработените...

МНР на Украина: Благодарност до САД за воведување на дополнителни рестриктивни...

0
Министерството за надворешни работи на Украина ја поздравува одлуката на Соединетите Американски Држави од 1 мај 2024 година за воведување на дополнителни рестриктивни...

Британско министерство за одбрана: 450.000 руски војници се убиени или ранети...

0
Министерството за одбрана на Обединетото Кралство проценува дека 450.000 руски воен персонал се убиени или ранети, а над 10.000 руски оклопни возила се...

Бројот на загинати во Газа надмина 34.000

0
Министерството за здравство на Газа објави уште 32 смртни случаи како резултат на израелските воени операции, со што вкупниот број на загинати лица...

Министерство за здравство: Решение за приватните специјализанти ќе има после изборите

0
Ставот на Министерството за здравство е позитивен кон приватните специјализанти,но решение ќе има после изборите, се вели во соопштението од МЗ. Приватните...

МЗ: Решение за приватните специјализанти после изборите

0
Министерството за здравство денеска го повтори ставот дека решение за приватните специјализанти кои од понеделникот се во штрајк ќе има по изборите. ...

Украинската платформа NAZOVNI: Моќен инструмент на економската дипломатија за бизнисот

0
Платформата “Nazovni” е услуга создадена со институционална и информативна поддршка на Министерството за надворешни работи на Украина која нуди моќен инструмент на економската...

МНР на Палестина: Израел започна напад врз Рафа без најава

0
Министерството за надворешни работи на Палестина денес објави дека израелската војска започнала напад врз градот Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, „без...

Донесена одлука за прием во детски градинки на деца кои примиле...

0
Министерството за здравство соопшти дека министерот за здравство Илир Демири, согласно препораките на Комисијата за заразни болести од состанокот одржан на 14.03.2024 година,...

Уште една руска рафинерија погодена од украински беспилотни летала, четврта за...

0
Беспилотните летала лансирани од Главната управа за разузнавање на Министерството за одбрана на Украина, наводно, ја погодиле рафинеријата за нафта Новошахтинск, со што...