fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Министерството

Од ковид-19 починаа две лица од Тетово на возраст од 31...

0
Министерството за здравство информира дека од компликации од ковид-19 починале две лица од Тетово на 31 и 70 годишна возраст. Починале во болнички...

Пристигна лекот Калидеко за пациентите со цистична фиброза

0
Министерството за здравство информира дека на Клиниката за детски болести е дистрибуиран лекот Калидеко, терапија за пациентите со цистична фиброза кои се носители...

Србија испраќа во Грција 37 пожарникари со 13 возила и три...

0
Министерството за внатрешни работи на Србија во текот на денот во Грција ќе испрати 37 припадници на Секторот за вонредни состојби со 13...

МЗ: Од 416.614 вакцинирани граѓани со две дози 167 се заразиле...

0
Министерството за здравство информира дека заклучно со 5 август, од 416.614 лица вакцинирани со две дози на вакцина против Ковид 19, 167 лица...

Нови 37 случаи на ковид-19, нема починати

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се...

72 новозаразени со ковид -19, нема починати, активни се 588 случаи

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани се...

Над 3.500 граѓани ќе добијат туристички ваучери од 200 евра

0
Министерството за економија обезбеди дополнителни 374 илјади евра за туристички ваучери за луѓе со ниски примања. Годинава...

Теренската вакцинација продолжува и утре, еве во кои места

0
Од Министерството за здравство информираат дека теренската вакцинација за среда 28.07.2021 ќе се одвива во следните населени места: Тетово – Брвеница, Д.Седларце,...

Почнува етапната исплата на јулските пензии

0
Министерството за труд и социјална политика известува дека од денеска започнува етапната исплата на јулските пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно,...

Нови 24 случаи на заболени со ковид-19, нема починати лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4 133 тестирања, а регистрирани...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави