таг: Министерот

Mеџити: Идната недела лекот „трикафта“ ќе го добијат 12 пациенти

0
Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денеска информираше дека следната недела лекот „трикафта“ ќе биде доделен на пациентите. Лекот ќе...

Промовирана првата генерација специјализанти на Медицинскиот факултет во Тетово

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити, денеска се обрати на свечената церемонија по повод доделувањето специјализации на здравствени работници на Медицинскиот факултет при Универзитетот...

Македонија и Обединетите Арапски Емирати ќе ја зајакнат соработката во здравството

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити присуствуваше на првата министерска конференција на 28. Конференција на страните на рамковната конвенција на ООН за климатски промени,...

Велика Британија изразила подготвеност финансиски да помогне во изградба на Клиничкиот...

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити во рамки на работната посета на Обединетото Кралство остварил средба со министерот за извоз, оддел за бизнис и...

Кохен: Борбата со Хамас ќе продолжи до целосно ослободување на Газа

0
Министерот за надворешни работи на Израел, Ели Кохен, пред почетокот на министерскиот Совет...

Меџити на средби во Лондон за планирање на следните активности за...

0
Министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити е во работна посета на Обединетото Кралство, кадешто вчера оствари средба со специјалниот претставник на премиерот на...

Министерот за надворешни работи на Украина нема да учествува на Министерскиот...

0
Министерот за надворешни работи на Украина нема да учествува на Министерскиот совет на...

Оваа година беше најтешка за нас, велат дијабетичарите: Нè не засега...

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити најави системско решение за дијабетичарите за околу две години, во рамките на одбележувањето на Светскиот ден за борба...

Meџити: Во тек е евалуацијата на пристигнатите апликации за ставање нови...

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити учествуваше на панел дискусијата во рамки на конференцијата за здравство под наслов „Поглед во иднината за нашиот здравствен...

Меџити ќе ја посети Клиника за радиотерапија и онкологија

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска ќе ја посети Универзитетската клиника за радиотерапија и онкологија во Скопје. Во рамки на посетата, министерот...