таг: Министерот

Нов лапароскоп за гостиварската болница

0
Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денеска беше во посета на Општата болница во Гостивар по повод набавка на нов лапароскоп на одделот...

Докторите, а не граѓаните да одлучуваат кој треба да се снима...

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити и директорката на ЈЗУ Универзитетски институт за радиологија Гордана Антулеска – Белческа, денеска апелираа да не се злоупотребуваат...

Лидерите на ОБСЕ го осудија рускиот ракетен терор врз Украина

0
Претседавачот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), министерот за надворешни и европски прашања и трговија на Малта Јан Борг и...

Кулеба: Да се забрза испораката на дополнителни системи за противвоздушна одбрана,...

0
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, се обрати до оние кои можат да помогнат сега. Пораката на социјалните мрежи ја пренесе...

Владата одобри вработување на неопределено врема за 1.117 лица ангажирани во...

0
Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити на денешната заедничка прес-конференција со претседателот на Владата Димитар Ковачевски и министерот за финансии Фатмир Бесими информираше...

Меџити: Акцелераторот е инсталиран на Клиниката за онкологија

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити информира дека во петокот, 22 декември 2023 година е завршена инсталацијата на линеарниот акцелератор на Клиниката за онкологија....

Меџити: Ќе има ригорозни мерки за пушењето во идната 2024 година,...

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити најави дека во 2024 година ќе има поригорозни мерки за пушењето. Ова го кажа во тетовската болница каде...

Ќе има нови 10 лекови на позитивната листа за кардиоваскуларни, онколошки...

0
Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити, во утринското интервју за „Слободен печат“ информираше дека за многу кратко време ќе имаме отприлика над 10...

Ќе има нови 10 лекови на позитивната листа за кардиоваскуларни, онколошки...

0
Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити, во утринското интервју за „Слободен печат“ информираше дека за многу кратко време ќе имаме отприлика над 10...

Од денеска медицински транспорт за најитните случаи со хеликоптер

0
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, за здравство Фатмир Меџити и заменик министерката за здравство Маја Манолева денеска во Битола промовираа хеликоптер со...