fbpx

таг: Министерот

Вулин: Хил мисли дека може да нѐ натера да направиме нешто,...

0
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, денеска го критикуваше американскиот амбасадор во Белград,...

Aвстрија: Наставниците позитивни на ковид а без симптоми, ќе држат предавања

0
Министерот за образование на Австрија, Мартин Полашек, смета дека наставниците кои се заразени со коронавирус и немаат симптоми треба да ги...

Иран: САД мора да го почитуваат интегритетот на земјите

0
Министерот за надворешни работи на Иран, Хосеин Амирабдолахиан, ги коментираше тензиите меѓу Кина и Тајван...

Сали за „Нечиста крв“: 560 ковид пациенти биле третирани со хемофилтрација,...

0
Министерот за здравство, Беким Сали, на денешната прес-конференција истакна дека пет институции поврзани со Министерството за здравство ќе го анализираат поединечно секое досие...

Османи: Топката е во Бугарија, ние го кажавме тоа што го...

0
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи рече дека нема нови моменти во преговорите со Бугарија, нагласувајќи дека...

Средба Османи-Кривокапиќ: Северна Македонија и Црна Гора имаат исклучително добра и...

0
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на маргините на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО,...

Бугарска делегација во Брисел на разговори за прекинот на испорака на...

0
Бугарскиот вицепремиер и министер за финансии Асен Василев и министерот за енергетика Александар Николов денеска...

Путин ги откажа плановите за напад на фабриката за челик во...

0
Рускиот претседател Владимир Путин му нареди на министерот за одбрана Сергеј Шојгу да ги откаже...

Сали: Може да сметаме дека сме имунизирана нација

0
Министерот за здравство Беким Сали, во емисијата Клик Плус на ТВ21 зборуваше и за процесот на вакцинација во државата, при што истакна дека...

Кулеба и Лавров ќе разговараат во Турција

0
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба пристигна во Турција на разговори со рускиот...