таг: Министерот

Бесими: Петтиот пакет не е за итни случаи, туку за економско...

0
Министерот за финансии, Фатимир Бесими, во „Економски магазин“ Алсат вечерва рече дека петтиот пакет не е пакет...

Филипче: Направивме систем, еднаш кога ќе започне имунизацијата да не запре

0
Министерот за здравство д-р Венко Филипче и претседателката на Комитетот за имунизација д-р Александра Грозданова, денеска присуствуваа на почетокот на процесот на вакцинација...

Ирак: Пронајдени тела на 13 цивили киднапирани од Курдите

0
Министерот за одбрана на Турција, Халуси Акар денеска изјави дека турската армија пронајде тела на 13 цивили, кои беа киднапирани од Курдите во...

Холандија го продолжува полицискиот час

0
Холандската влада ќе го продолжи полицискиот час, потврди министерот за правда.Полицискиот час, кој во оваа земја беше...

Бектеши во #ClickPlus: Целосно дизајниран петтиот пакет мерки, остануваат детали и...

0
Министерот за економија Бектеши во „Click Plus“ вечерва на ТВ21, напомена дека Владата досега со 4 пакети за директна помош за граѓаните и...

Спремни листите на здравствени работници и хронично болни кои први ќе...

0
Министерот за здравство д-р Венко Филипче на барање на телевизија Телма, говореше за Националната стратегија за вакцинација која ја изработија Министерството за здравство...

Филипче тврди: Во февруари вакцините ќе пристигнат и ќе започне процесот...

0
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска во изјава за медиумите рече дека системот е подготвен за вакцинација и дека вакцини против Ковид 19...

ЕУ – САД, разговори за обнова на стратешкото партнерство

0
Министерот за надворешни работи на ЕУ, Жозеп Борел, вчера разговараше со новиот државен секретар на САД, Ентони...

Грција ќе се обиде да олеснува во спорот меѓу Македонија и...

0
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, изјави дека Грција, како земја која одржува пријателски односи...

Османи: Бизнисот треба да ги предводи добрососедските односи

0
Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска оствари средба со претседателите од четирите стопански комори во земјава, кои го сочинуваат...