таг: Министерката

Гервала: Косово изработува нацрт статут за Асоцијацијата со српско мнозинство

0
Министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала, преку писмо го...

Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија и...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон...

Костадиновска-Стојчевска: Домот на Националниот џез-оркестар е ново креативно место на македонската...

0
реклама Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска при увидот во почетокот на реновирањето на просторот доделен...

Петровска: МО не ја исклучува можноста да прими на лекување војници...

0
Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска од Охрид посочи дека МО не ја исклучува можноста, согласно направените проценки и во соработка со Министерството...

Петровска: Само заедно и здружени можеме да се избориме со хибридните...

0
Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија“ на која се дискутираше за пренесените...

Манолева: На државните клиники има современи услови и апарати за лекување...

0
Заменик министерката за здравство во техничката Влада Маја Манолева вели дека на Универзитетската клиника за физикална медицина и рехабилитација од каде што таа...

Манолева: Здравствениот Дом Тетово е позитивен пример за вложување и подобрување...

0
Заменик министерката за здравство д-р Маја Манолева денеска беше во работна посета на Здравствениот дом во Тетово кадешто оствари средба со менаџментот и...

Србија е на прагот на епидемија на голема кашлица

0
Министерката за здравство Даница Грујичиќ денеска изјави дека Србија не е на прагот на епидемија на морбили, туку е на праг на епидемија...

Костадиновска-Стојчевска: Со попуст од 50 проценти за секоја влезница културата ја...

0
реклама Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска во својот кабинет се сретна со претставници...

Шолц и Бербок се приклучија на протестот против екстремната десница во...

0
Илјадници луѓе – меѓу кои и германскиот канцелар Олаф Шолц и министерката за надворешни работи Аналена Баербок – излегоа денеска на улиците на...