fbpx

таг: мина

ВИДЕО: Преживеал 30 минути во машина за перење

0
Мачор по име Брошa мина половина час во вклучена машина за перење облека и преживеа. Инцидентот се случил во Украина. Сопствениците објасниле...

Њукасл плати 30 милиони евра за новозеландски напаѓач

0
Еден од најбогатите фудбалски клубови во светот откако мина во рацете на саудиски конзорциум, Њукасл, објави денеска дека го довел второто засилување во...

Буфон: Јувентус со доаѓањето на Роналдо ја загуби тимската ДНК

0
Поранешниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон (43), кој 21 сезона мина во торинскиот клуб, изјави оти „Старата дама“ ја загубила тимската ДНК со...

Квалификации за СП: Македонските кошаркари на мегдан против светскиот првак Шпанија

0
Откако летоска успешно ги мина претквалификациите во групата со Швајцарија и Словачка, македонската кошаркарска репрезентација вечерва против бранителот на титулата Шпанија ја започнува...

Се празнува Св. Мина, Бог му даде дар да ги гледа...

0
Свети Мина беше по род Египјанец, а по професија војник. Подоцна ја напушти службата и се повлече на пусто место, и полека, преку...

Победнички старт на Ѓорческа во Севиља

0
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа очекувано денеска ја мина првата пречка на турнирот во шпанскиот град Севиља совладувајќи ја домашната претставничка Алба Реј...

Капетан Кирк највозрасната личност во Вселената: Секој треба да го направи...

0
Вилијам Шетнер мина 11 минути во ракетата на вселенската агенција „Блу oриџин“ во земјината Орбита. Славниот капетан Кирк – иконата на „Ѕвездени патеки“,...

СЗО: Поминавме 60 отсто од патот во битката против Ковид-19

0
Човештвото мина околу 60 отсто од патот на борбата против коронавирусот, но неочекувани пречки се уште може да се појават, вели Сума Сваминатан,...