таг: милиони

УНИЦЕФ: Потребна е хуманитарна помош за 11 милиони деца во Јемен

0
Детскиот фонд при Обединетите нации (УНИЦЕФ) објави дека на 11 милиони деца во...

(ВИДЕО) Жителите на Калифорнија копаат тунели во снегот за да излезат...

0
За 18 милиони жители на американската сојузна држава Калифорнија издадено е...

СЗО: Потребна е помош за 26 милиони луѓе во Турција и...

0
Светската здравствена организација проценува дека хуманитарната помош е неопходна за 26 милиони луѓе во Турција...

Повеќе од седум милиони деца се загрозени во Турција и Сирија...

0
Повеќе од седум милиони деца се загрозени по разорните земјотреси што ги погодија Турција и...

Челси не застанува, сега го сака и Леао од Милан

0
Клубот кој во два преодни рока потроши 611 милиони евра на нови играчи, веќе ги прави плановите...

Пит бул за неколку минути „изеде“ Тесла возило

0
Повеќе од 24 милиони корисници на TikTok го гледаа необичното видео снимено во државата Мериленд (САД). Преплашен сопственик на Tesla Model 3...

Челси после Мудрик, тргнува и по тандемот на Брајтон

0
Челси го доведе Михаило Мудрик во трансфер вреден 100 милиони евра, но веднаш се насочува кон други...

Еминем одбил милиони за да настапи на Светското првенство во Катар?

0
Еминем одби 8 милиони долари за да настапи на Светското првенство минатата година. Тоа го тврди раперот 50 Cent. Според него, за...

УНХЦР: Во 2022 година 100 милиони луѓе беа принудени да ги...

0
Сто милиони луѓе биле принудени да ги напуштат своите домови во 2022 година, што е...

Сан: Јунајтед со 200 млн фунти до потписот на Де Јонг...

0
Манчестер Јунајтед планираат гигантска понуда од над 200 милиони фунти за да ги осигураат потписите на Џуд...