таг: милиони

Во 2022 година планетата Земја загуби 4,1 милиони хектари тропска шума

0
Планетата Земја во 2022 година изгуби 4,1 милиони хектари недопрена тропска шума, што е еднакво на територијата на Холандија или Швајцарија,...

Над 8 милиони Украинци ја напуштиле земјата бегајќи од војната

0
Околу 8,2 милиони жители на Украина заминале во странство како резултат на обемната...

Пике бара 45.7 млн евра од Меѓународната Tениска Feдерација

0
Компанија “Космос” бара 45,7 милиони евра отштета од Меѓународната Tениска Feдерација (ИТФ) за прекршување на договорот за организација на “Дејвис Kупот”, изјави претседателот...

Олимпик Лион има потреба 130 милиони евра

0
Францускиот Лион треба итно да заработи 130 милиони евра ова лето, објави Радио Монте Карло,...

Халанд, ќе заработи повеќе од 4 милиони евра…како бонус

0
Ерлинг Халанд (22) минатото лето го чинеше Манчестер Сити 60 милиони евра, но уште пред крајот на првата сезона во новиот клуб јасно...

Нешто невидено може да се случи на крунисувањето на кралот Чарлс

0
реклама МИЛИОНИ луѓе ширум Велика Британија и светот се подготвуваат да го гледаат крунисувањето на...

ЕУ ќе одвои повеќе од 500 милиони евра за производство на...

0
Европската Унија планира да одвои повеќе од 500 милиони евра за зголемување на...

УНИЦЕФ: 67 милиони деца не примиле редовни вакцини за време на...

0
Околу 67 милиони деца во светот делумно или целосно ги пропуштиле редовните вакцини помеѓу 2019 и 2021 година поради пандемијата „Ковид-19“,...

Гордон одби да се ракува со тренерот на Њукасл

0
Њукасл, во јануари, на Евертон му платија 45 милиони евра за Ентони Гордон. Талентираниот фудбалер...

Русија планира значително помало производство на житарици оваа година

0
Русија планира да произведе 120 милиони тони житарици оваа година, објави денеска тамошното Министерство за земјоделство, што сигнализира значително помало производство...