таг: милиони

Вечерва се слави Ноќта на вештерките

0
реклама Милиони луѓе ширум светот вечерва ќе го прослават Денот на сите светци или...

Милиони Американци синоќа гледаа редок феномен на небото

0
реклама МИЛИОНИ Американци синоќа гледаа делумно затемнување на Сонцето кое беше видливо во неколку...

Северната хемисфера на Земјата погодена од високи температури и невремиња

0
Десетици милиони луѓе вчера беа засегнати од пеколните температури што ја зафатија северната хемисфера, во Калифорнија беснееја разорни пожари, додека Азија...

СЗО: Околу 36 милиони Европејци страдаат од долготрајни последици на ковид

0
Скоро 36 милиони луѓе во европскиот регион, од почетокот на пандемијата на Ковид-19, според европскиот огранок на Светската здравствена организација, можеби развиле долгорочни...

Во 2022 година планетата Земја загуби 4,1 милиони хектари тропска шума

0
Планетата Земја во 2022 година изгуби 4,1 милиони хектари недопрена тропска шума, што е еднакво на територијата на Холандија или Швајцарија,...

Над 8 милиони Украинци ја напуштиле земјата бегајќи од војната

0
Околу 8,2 милиони жители на Украина заминале во странство како резултат на обемната...

Пике бара 45.7 млн евра од Меѓународната Tениска Feдерација

0
Компанија “Космос” бара 45,7 милиони евра отштета од Меѓународната Tениска Feдерација (ИТФ) за прекршување на договорот за организација на “Дејвис Kупот”, изјави претседателот...

Олимпик Лион има потреба 130 милиони евра

0
Францускиот Лион треба итно да заработи 130 милиони евра ова лето, објави Радио Монте Карло,...

Халанд, ќе заработи повеќе од 4 милиони евра…како бонус

0
Ерлинг Халанд (22) минатото лето го чинеше Манчестер Сити 60 милиони евра, но уште пред крајот на првата сезона во новиот клуб јасно...

Нешто невидено може да се случи на крунисувањето на кралот Чарлс

0
реклама МИЛИОНИ луѓе ширум Велика Британија и светот се подготвуваат да го гледаат крунисувањето на...