таг: милиони

Русија ѝ нуди на ЕУ 100 милиони дози од вакцината „Спутник...

0
Русија може да ѝ достави 100 милиони вакцини „Спутник ве“ (Спутник V) на Европската унија во вториот...

Во светот досега се искористени над 40 милиони дози вакцини против...

0
Повеќе од 40 милиони дози вакцини против Ковид- 19 се искористени досега во светот во трката кон имунитетот на коронавирусот, во која води...

Роналдо за 60 милиони евра ќе се врати во „старото јато“!?

0
За 100 милиони евра португалската фудбалска ѕвезда од Реал Мадрид се пресели во италијанскиот шампион во летото 2018 година. Кристијано...

Во Европа без работа се 2 милиони луѓе повеќе отколку во...

0
Речиси два милиони повеќе луѓе во Европа сега се без работа, во споредба со 2019 година. Можеби најтешката ситуација по ова прашање е...

Пинк по демонстрациите во САД: Како американски државјанин, ќерка и сестра...

0
Како и милиони Американци, поп-рок ѕвездата Пинк ги следеше протестите во Вашингтон од дома. Таа го изрази своето разочарување на социјалните мрежи...

ВИДЕО: Се навестува ли следниот клуб на Меси, за осум милиони...

0
Лионел Меси за осум милиони евра купи стан во една од најлуксузните згради на светот „Porsche Design Tower“ во Мајами, пренесуваат шпанските медиумим....

Последниот новогодишен говор на канцеларката Меркел го следеле 9 милиони луѓе

0
Скоро девет милиони луѓе го гледале новогодишниот говор на германската канцеларка Ангела Меркел на телевизија во четвртокот, што беше нејзино последно обраќање како...

Земјите од ЕУ ќе добијат 200 милиони вакцини на Фајзер и...

0
Дистрибуцијата на 200 милиони дози од вакцината против Ковид-19, која ја развија американската компанија Фајзер и германската БиоНТек, ќе заврши за земјите во...

Почнува реализацијата на 99 проекти во 75 општини со пренаменетите 35...

0
Вкупно 35 милиони евра ќе добијат 75 општини во земјава за реализирање 99 инфраструктурни проекти. Целта на проектите е да...

Претседателски и парламентарни избори во Нигер

0
Повеќе од 7,4 милиони граѓани на Нигер со право на глас денеска треба да одлучат за еден од 30 претседателски кандидати, а ќе...