fbpx

таг: меѓународниот

ИОК може да ги ревидира правилата за прием на Олимпијадата на...

0
Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) работи на можноста за промена на антиепидемиските правила за спортистите кои неодамна закрепнала од коронавирусот да можат да учествуваат...

Јапонија пред договор со ИОК за организација на Олимпијадата во 2030...

0
Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) и јапонските претставници одржаа неформални разговори за да го одобрат Сапоро за главен град на Зимските олимписки игри во...

Меѓународен ден на мигрантите

0
Денеска се одбележува Меѓународниот ден на мигрантите. Овој датум е избран затоа што на 18 декември 1990 година, Генералното собрание на...

Македонските кикбоксери освоија 65 медали на „Балканс бест фајтерс 6“

0
Македонските кикбоксери освоија вкупно 65 медали – 20 златни, 21 сребрен и 24 бронзени на Меѓународниот кик бокс турнир „Балканс бест фајтерс 6“...

ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две години ќе...

0
Томас Бах, претседател на Меѓународниот олимписки комитет, го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Томас Бах: ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две...

0
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

ИФАБ: Предлогот за 25 минутно полувреме ставен на разгледување

0
Меѓународниот борд на фудбалски асоцијации (ИФАБ), задолжен за промени на фудбалските правила, соопшти денеска дека на крајот од овој месец ќе го разгледа...

Хаг денеска ќе ја изрече правосилната пресуда против Ратко Младиќ

0
Меѓународниот суд во Хаг денеска ќе ја изрече правосилната пресуда против поранешниот командант на Војската на Република Српска, Ратко Младиќ, кој првостепено е...

Отворен онлајн час за сите заинтересирани за безбедно користење на интернет

0
Во пресрет на Меѓународниот ден на детето, 1ви јуни, А1 Македонија најавува отворена работилница на која можат да се приклучат сите заинтересирани и...

Вашето знаење и пожртвуваност секојдневно спасува животи, им рече Филипче на...

0
Денеска (12 мај) е меѓународниот ден на медицинските сестри и по овој повод министерот за здравство д-р Венко Филипче се сретна со медицинските...