таг: мечот

Кинески тенисер колабираше на мечот со Френсис Тијафо

0
Кинескиот тенисер Јибинг Ву, колабираше на мечот со Френсис Тијафо, кој aмериканецот го доби со...

Мирсад Јонуз, не е повеќе тренер на ФК Скопје

0
По поразот на Скопје од Вардар во бараж мечот за место во ПМФЛ-лигата, Мирсад Јонуз...

Ѓоковиќ – Алкараз, најдобриот тениски меч за 2022

0
Полуфиналето на мечот од Мастерс серијара во Мадрид меѓу Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз е најдобар меч...

Мечот на Наполеон со кој го извршил државниот удар ставен на...

0
Мечот што го носел Наполеон Бонапарта кога го извршил државниот удар во 1799 година ќе биде понуден на продажба во текот на викендот...

Унгарија елиминирана од ЕП, Исланд е хитот на ЕП

0
Германската ракометна репрезентација славеше со убедливи 30-23 во мечот против Полска, па така со три победи ја заврши групата Д на првото место,...

Лазаров: Имам чиста слика да ја најдам македонската ракометна иднина

0
По поразот од Данска на ЕП од  21-31 по мечот својот став го изнесе селекторот Кирил Лазаров. „Сакам да се подготвувам...

ФМП Академија со нов пораз во БИБЛ лигата

0
Кошаркарите на Навико Академија ФМП го одиграа мечот со Макаби Хаифа каде гостите и издвојуваа победа од 89-112 во рамките на БИБЛ лигата...

Томовски: Одбраната со блоковите и добрата анализа многу ми помогнаа

0
Еден од најдобрите на мечот со Словенија на ЕП, голманот на Вардар Мартин Томовски изјави иако мечот е загубен, имаат многу позитивни моменти:...

Вујовиќ: Секој меч сме блиску, но остануваме без поени

0
Тренерот на РК Вардар Веселин Вујовиќ по мечот кажа дека ситуацијата не е идеална затоа што неговиот тим останал без бодови, а истовремено...

Томовски: Сакам да се радуваме заедно со нашите навивачи

0
На прес-конференцијата покрај тренерот Веселин Вујовиќ во пресрет на мечот Вардар-ПИК Сегед, зборуваше и младиот голман Мартин Томовски. „Имавме шанса да...