таг: месец

Месечен хороскоп за јуни 2024

0
Овен Ви претстои одличен месец, на секое поле. Родените во знакот на Овен имаат добри аспекти за напредување. Постојат големи шанси да...

Новинарите на италијанската државна телевизија ќе штрајкуваат поради „задушувачката контрола“ од...

0
Новинарите на италијанската државна телевизија РАИ ќе штрајкуваат следниот месец во знак на протест против „задушувачката контрола“ врз нивната работа од страна на...

Бразилската полиција истражува зошто Болсонаро во февруари ја посетил унгарската Амбасада

0
Бразилската полиција истражува зошто поранешниот претседател Жаир Болсонаро минатиот месец поминал две ноќи во унгарската амбасада во Бразилија веднаш откако му бил одземен...

Путин не е политичар, тој е гангстер

0
ЈУЛИЈА НАВАЛНАЈА / WASHINGTON POST На 16 февруари, еден месец пред закажаните „претседателски избори“ во Русија, мојот сопруг, Алексеј Навални,...

Четири месеци ќе трае бесплатниот скрининг за 2.000 пациенти во ризик...

0
Од март месец почнува бесплатниот скрининг за 2.000 пациенти на територија на целата држава кои се во ризик од хронично бубрежно заболување. ...

ИЈЗ: Вкупно 903 лица со овчи сипаници во јануари

0
Во текот на првиот месец од годинава во земјава пријавени се вкупно 1.182 заболени лица од акутни заразни заболувања, без КОВИД-19, грип, туберкулоза,...

Израел го огреди датумот кога ќе го нападне Рафа

0
Израел ќе започне копнена офанзива во Рафа следниот месец доколку Хамас не ги ослободи преостанатите заложници до почетокот на Рамазан, изјави членот на...

Финансиски хороскоп за февруари 2024

0
ОВЕНВториот месец во 2024 година ќе биде доста поволен за финансиите на Овенот. Доаѓаат нови ветувачки понуди или унапредување на старо работно...

Бериша до обвинителите: „Криминална група платеници“

0
Поранешниот премиер на Албанија, Сали Бериша, кој веќе еден месец е во домашен...

Овие три хороскопски знаци ги очекуваат негативно искуство до крајот на...

0
реклама Овој месец, додека ѕвездите се усогласуваат во нивниот небесен танц, секој хороскопски знак ќе...