таг: луѓе

(Видео) Милиони луѓе го гледаа затемнувањето на Сонцето

0
Милиони луѓе од Мексико до Америка и Канада го гледаа целосното затемнување на...

ЗАТЕМНУВАЊЕ НА СОНЦЕТО: Погледнете како сончевиот ден „потона“ во мрак!

0
Милиони луѓе долж тесниот коридор од Мексико низ Америка и Канада имаат шанса да видат целосно затемнување на Сонцето, иако метеоролозите...

Милиони луѓе во Мексико, САД и Канада го чекаат целосното затемнување...

0
Милиони луѓе денеска се надеваат на ведро небо во очекување на целосно затемнување...

Протест против Орбан заради објавена снимка на негов соработник за примање...

0
Илјадници луѓе протестираа вчера во Будимпешта во близина на Парламентот, барајќи главниот обвинител и премиерот Виктор Орбан да поднесат оставка, откако поранешен владин...

Пукање во концертна сала во Мосва, најмалку десетина луѓе се убиени,...

0
Најмалку десетина луѓе се убиени, а многу повеќе се ранети според неофицијални извештаи во најтешкиот терористички напад во Русија во последните години, кога...

Во Индија наскоро почнуваат најголемите избори во светот, ќе траат повеќе...

0
Речиси една милијарда луѓе ќе можат да гласаат на општите избори во Индија, кои ќе траат речиси седум недели од 19 април, на...

Научниците на чекор да произведат универзален серум за токсините на сите...

0
Повеќе од 100.000 луѓе годишно, главно во Азија и Африка, умираат од каснување од змија, а сегашните серуми обично се корисни само за...

Научниците на чекор да произведат универзален серум за токсините на сите...

0
Повеќе од 100.000 луѓе годишно, главно во Азија и Африка, умираат од каснување од змија, а сегашните серуми обично се корисни само за...

Не можат да одолеат – ова се знаците на Зодијакот кои...

0
реклама Повеќето луѓе уживаат во здравата исхрана, но понекогаш ја заменуваат со брза храна, како...

Три хороскопски знаци кои најдобро ги прифаќаат критиките

0
реклама Повеќето луѓе не сакаат да примаат критики и се чувствуваат нападнати, но за...