таг: лице

(ВИДЕО) Се урна катна гаража во Њујорк – има загинати и...

0
Најмалку едно лице загина, а петмина други се повредени при делумно уривање на...

Железничка несреќа во Холандија, има жртви и повредени

0
Најмалку едно лице загина, а триесетина се повредени, од кои некои потешко, откако патнички воз излетал од шините во западна Холандија,...

(ВИДЕО) Се урна авион во Њујорк, едно лице загина

0
Едно лице загина, а две се тешко повредени по пад на авион во...

Автобус со деца во Франција се превртел и паднал во поток,...

0
Најмалку 21 лице е повредено во несреќа на француските Алпи кога автобус со...

Бомба експлодираше во судот во Подгорица – Има жртви и повредени

0
Едно лице загина, а неколкумина се повредени во експлозија на бомба...

Човек на Флорида заразен со амеба што го јаде мозокот –...

0
Едно лице во Флорида е заразено со амеба што го јаде мозокот, соопштија властите. Во четвртокот, Министерството за здравство на Флорида во...

Најмалку 51 загинати во две несреќи во Пакистан

0
Најмалку 51 лице загинаа во две одделни сообраќајни несреќи во западен Пакистан во неделата, кога автобус падна од мост и одделно...

Премиерката на Нов Зеланд ја изненади нацијата, објавувајќи дека ќе поднесе...

0
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, глобално призната како лице на прогресивната политика, денеска ја изненади земјата објавувајќи дека за неколку недели...

Инвалид од Делчево казнет зашто паркирал на место за инвалиди пред...

0
Лице со телесен инвалидитет од Делчево и покрај уредно платен билет за паркинг пред клиника во Скопје, добил блокатор на возилото и...

Над 30 лица починале поради труење со токсичен алкохол во Индија

0
Најмалку 31 лице почина, а 20 се хоспитализирани во тешка состојба, бидејќи пиеле отровен пијалок продаден без дозвола во источна Индија, соопштија денеска...