таг: Куманово

Екипите на Здравствен дом Куманово ја одбележаа Европската недела на имунизација

0
Екипите на здравствен дом Куманово денеска на градскиот плоштад во Куманово делеа промотивен материјал за Европската недела на имунизација. Родителите на мали деца...

По Скопје и Куманово прогласи епидемија на пертусис

0
Центарот за јавно здравје Куманово прогласи епидемија на пертусис на ниво на Куманово, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Епидемиологот доктор Едита...

Родителите навреме да ги вакцинираат децата, повикаа од детски диспанзер Куманово

0
Во Куманово опфатот со вакцината против голема кашлица, пертусис е 75 проценти, информираа денеска од Здравствен дом Куманово, детски диспанзер. Надлежните велат дека...

Ѓорче Петров во Црна Гора, холандски ривалки за ЖРК Чаир

0
Трите женски екипи од Македонија, ЖРК Ѓорче Петров, Куманово и Чаир, ги дознаа своите ривали...

Видеолотарија со поддршка за ФК Башкими 1947 куманово

0
Видеолотарија Касинос Австрија  го поддржа фудбалскиот клуб БАШКИМИ 1947 Куманово. Клубот има јасни амбиции и план...

Трилерот во Куманово за МЗТ Скопје Аеродром

0
Кошаркарските тимови на Куманово и МЗТ Скопје дадоа одличен вовед на 15.коло во Првата кошаркарска лига каде одиграа од првата минута крајно изедначен...

Работнички убедлив против Куманово, Гостивар го декласира Кожув

0
Скопски Работнички го победи Куманово со убедливи 97:81, додека Гостивар на домашен терен ја прекина лошата серија во дуелот со Кожув (97:68), во...

КК Куманово: Ја напуштивме БИБЛ лигата поради судии и некоректно однесување

0
Кошаркарскиот клуб Куманово се огласи со соопштение откако БИБЛ лигата реши да го исклучи колективот од натпреварувањето и да му врачи суспензија за...

Гостивар го совлада Куманово за прв триумф во новата сезона

0
Кошаркарскиот тим на Гостивар стигна до убедлива победа над Куманово од 85-72 во 2. коло од кошаркарската лига на Македонија. Клучна во...

Кои општини се жаришта на коронавирус?

0
Прилеп, Кавадарци, Охрид, Куманово и Неготино, се топ 5 општини во Македонија каде бројот на активни случаие над 300. Прилеп, Кавадарци и...