fbpx

таг: кој

Милионер решил да донира 99% од своето богатство, нема да остави...

0
ДЕЈВИД ФИШВИК е милионер кој се одлучил на необичен потег со цел да ги мотивира своите деца да работат, пишува Дејли Стар. 51-годишниот...

Шакира подготвува нова песна за Пике? – Ќе излезе на нивниот...

0
По мегауспешниот хит во кој зборуваше за бившиот и неговото изневерување, Шакира подготвува нова песна за Пике која ќе ја објави на важен...

Суперкомпјутер: Арсенал ќе триумфира пред екипите од Манчестер

0
Суперкомпјутер пресметал кој ќе биде новиот шампион на Англија. Според него, титулата во Премиерлигата ќе се врати...

Германската полиција уби Хрват, кој со нож сакал да ги нападне...

0
Германската полиција застрелала маж кој вооружен со нож сакал да ја нападне својата жена и деца во градот Мосбах. Според...

Пет намирници кои не треба да ги консумираме на празен стомак

0
Начинот на кој го започнуваме денот може да има големо влијание на нашата состојба, но и на нашето расположение во текот на денот....

Арсенал го бара српскиот фудбалер на Лацио

0
Англискиот премиерлигаш Арсенал веќе подолго време бара играч кој би ја засилил конкуренцијата во средниот ред, а...

Денеска е Светски ден на смеата – eве зошто треба почесто...

0
Светскиот ден на смеата, кој се одбележува на 10 јануари, има за цел да ги поттикне луѓето што повеќе да се смеат поради...

Почина астронаутот Волтер Канингем, член на екипажот на Аполо 7

0
Поранешниот астронаут Волтер Канингем, кој полета во вселената со Аполо 7 во 1968 година како дел од првата мисија Аполо со...

Победниците на турнирot во Мелбурн ќе добијат по 1,88 милиони

0
Првиот гренслем турнир во сезоната, Австралија опен, кој е закажан за 16 јануари во новата 2023 година...

Гапко: Сакам да освојам се, едвај чекам да играм на Енфилд

0
Англискиот премиерлигаш Ливерпул го промовираше холандскиот напаѓач Коди Гакпо, кој доаѓа од ПСВ Ајндховен како ново големо...