таг: комитет

Српска докторка открива во што е разликата меѓу бустер и трета...

0
Претседателот на Националниот експертски комитет за имунизација вели дека целта сега е да се поттикнат помладите генерации да се вакцинираат Проф. Д...

Нови 10.000 евра награда за Дејан Георгиевски и месечна стипендија од...

0
Олимпискиот комитет на Северна Македонија дополнително ќе даде финансиска награда за Дејан Георгиевски кој освои сребрен медал на ОИ во Токио во таекводндо...

Укинат карантинот за лицата кои од Македонија и Грција влегуваа во...

0
Техничкиот комитет на експерти за справување со пандемијата попладнево ја укина одлуката за задолжителен двонеделен карантин за сите лица кои од Македонија и...

Канада: Вакцината на Џонсон и Џонсон ќе ја примаат лица над...

0
Научниот комитет, што ја советува канадската Влада за вакцини против коронавирусот, препорача вакцината на Џонсон и Џонсон да се користи кај лица над...

Русија распиша потерница за Леонид Волков, шефот на тимовите на Навални

0
Рускиот истражен комитет денеска соопшти дека Леонид Волков, близок соработник на затворениот опозициски политичар Алексеј Навални, е...

Во Албанија останува во сила полицискиот час и забраната за летови...

0
Техничкиот комитет на експерти за справување со пандемијата, на денешната прва средба во новата годна, одлучи да продолжи полицискиот час во Албанија, како...