таг: комитет

ИОК може да ги ревидира правилата за прием на Олимпијадата на...

0
Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) работи на можноста за промена на антиепидемиските правила за спортистите кои неодамна закрепнала од коронавирусот да можат да учествуваат...

Јапонија пред договор со ИОК за организација на Олимпијадата во 2030...

0
Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) и јапонските претставници одржаа неформални разговори за да го одобрат Сапоро за главен град на Зимските олимписки игри во...

Планови за величествено отворање на ЛОИ во Париз со 200 бродови...

0
Организацискиот комитет на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз 2024 го усвои проектот за церемонијата на свеченото отворање, која за прв пат во...

ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две години ќе...

0
Томас Бах, претседател на Меѓународниот олимписки комитет, го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Триесет години затвор за екс претседателот на Бразилскиот олимписки комитет

0
Поранешниот долгогодишен претседател на Олимпискиот комитет на Бразил, Карлос Артур Нузман, е осуден на казна затвор од 30 години и 11 месеци поради...

Томас Бах: ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две...

0
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Германија препорача сите постари од 18 години да земат трета доза...

0
Германскиот комитет за вакцинација (STIKO) денеска препорача дополнителна вакцина против корона вирусот за сите постари...

Промоција на документарниот филм „Леле луѓе што направивме, радувај се Македонијо“

0
Олимпискиот комитет на  Македонија, Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) и продукцијата „ТриСтар“ денеска организираат прес-конференција на која ќе биде промовиран документарниот филм...

Данска повторно воведува ковид пропусници

0
Епидемиолошкиот комитет на данскиот парламент го одобри планот на Владата за повторно воведување на одредени...

Граѓаните кои се вакцинирани со Синовак и Синофарм трета доза вакцина...

0
Националниот Комитет за имунизација денеска днесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините на производителите Синовак и Синофарм,...