fbpx

таг: кои

Мислите дека е комплимент, а тоа е навреда – не им...

0
Постојат некои комплименти кои мажите обично го изговараат набрзина, а жените неретко дури по неколку часа сфаќаат дека всушност добиле нешто што повеќе...

Екс тренерот на Елмас можен иден предводник на Њукасл?

0
Последните информации од Италија кои доаѓаат преку медиумите, се дека Њукасл би бил заинтересиран и за ангажман на Џенаро Гатузо, некогашниот тренер на...

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на Австралија опен

0
ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. ...

На Андријана и треба помош за лекување

0
Една од најлошите работи кои можат да му се случат на некој/а е канцерот (рак), кој за жал кај нашата битолчанка Андријана Митревска...

Расте бројот на граѓани вакцинирани со трета доза против Ковид-19

0
Бројот на граѓани кои примиле трета доза против Ковид-19 е во постојан раст. Статистичките податоци на здравствените власти во државата покажуваат дека само...

На аеродромот дознале дека куферот им е тежок три килограми повеќе...

0
Сите кои патуваат со авион речиси маки мачат со вишокот на килограми во куферите по мерењата на аеродромите низ целиот свет. Истото...

УРНЕБЕСНО: Елмас игра во соблекувалната на Наполи, соиграч му коментира: „Роден...

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас важи за еден од оние кои прават добра атмосфера во соблекувалната на Наполи. Тоа Елмас го пренесува и во...

ДВЕ РЕЧЕНИЦИ КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА МУ ГИ КАЖЕТЕ НА ПАРТНЕРОТ...

0
Постојат работи на кои мажите се многу чувствителни и кои не ги простуваат. Начинот на кој комуницирате е клучот за добро партнерство,...

Бикот подготвен за нова врска, Јарецот стави точка на минатото

0
ОВЕН Работните прашања кои останале нерешени може да ги довршите во следниот период, и тоа во своја корист. Пред вас е период...

ЗОИ: Утре ќе биде запален олимпискиот оган

0
Олимпискиот оган за Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг, кои ќе се одржат од 4 до 20 февруари, ќе биде запален утре на...