таг: кои

Истрага за снемувањето струја на Балканот

0
Сè уште нема официјални информации за причините кои доведоа до колапс на електроенергетскиот систем, кој остави без струја големи делови од...

Како да знаете дали одредена диета е за вас?

0
Постојат знаци кои ќе ви укажат дека диетата која размислувате да ја започнете не е правилна за вас, односно или нуди краткотрајни резултати...

Семејствата на израелските заложници ја повикуваат владата да го прифати предлогот...

0
Семејствата на израелските заложници кои се држат во Газа ги повикуваат сите членови на нивната влада да го прифатат планот за прекин на...

Љубовен хороскоп за летото 2024: кој очекува романса, а кој е...

0
За оние кои бараат нова врска, летото 2024 година би можело да биде откровение. Но, бидете внимателни: запомнете дека не сите врски можат...

Прогласена вонредна состојба во Нови Пазар

0
По вчерашните невремиња кои зафатија повеќе делови од Србија, денеска се отстарнуваат последиците,...

Кои се најчувствителните хороскопски знаци?

0
Има и такви кои на критиките реагираат со мрчење или плач. Некои хороскопски знаци се почувствителни од другите. А кои се најчувствителните хороскопски...

Хејнс: Надворешни сили се обидуваат да влијаат врз американските претседателски избори

0
Има сè поголем број странски актери, вклучително и недржавни актери, кои сакаат да влијаат на изборите во САД, а Русија, Кина и Иран...

За две децении 10-те „нови членки“ на ЕУ го удвоија својот...

0
Десетте земји кои станаа членки на ЕУ пред 20 години изминативе две децении се развиваа многу побрзо од просекот на Унијата и успеаја...

ОН: 450.000 луѓе кои избегале од Рафах немаат засолниште, вода и...

0
Речиси 450.000 луѓе кои избегаа од Рафах во текот на минатата недела немаат засолниште, вода и тоалети, според главната агенција на ОН за...

Бројот на загинати во израелскиот напад врз кампот Нусеират се зголеми...

0
 Бројот на Палестинци кои загинаа во нападот на израелските воени авиони врз бегалскиот камп Нусеират во централниот дел на Појасот Газа се...