таг: кое

Трагедија – ДЕТЕ почина во градинка поради предозираност со ДРОГА!

0
Детето (1) кое само една недела било во градинката починало во...

(Видео) Снег ги покри Алпите во август

0
На страницата „X“ „Earth42morrow“ е објавено видео на кое се гледа како во...

„Невидлива“ болест: Ова се непознатите симптоми на остеопороза кои многу луѓе...

0
Остеопорозата е метаболичко заболување кое примарно предизвикува губење на коскената маса, што резултира со кршливи коски и зголемен ризик од повеќекратни фрактури. ...

АЕК: Веднаш и строга казна сега за Динамо Загреб!

0
Грчкиот шампион АЕК објави соопштение во кое бара строга казна за Динамо за навивачките нереди...

Уште две жртви од поплавите во Словенија

0
Поплавите во Словенија по силното невреме кое во четвртокот ја погоди...

Основното јавно обвинителство: Бугарски навивачи провоцирале низ Чаир

0
Основното јавно обвинителство на Македонија објави соопштение во кое го објаснува инцидентот близу трговскиот центар „Чаирчанка“, во кој еден бугарски навивач бил прободен...

Штипскиот прволигаш официјално потпиша договор со Лука Робакидзе

0
Екипата на Брегалница го објави своето најново засилување кое доаѓа од Грузија. Штипскиот прволигаш официјално...

Шест загинати во невремето на Балканот

0
Шест загинати и стотина повредени е билансот од невремето  кое вчера го зафати Балканот. Во хрватската престолнина Загреб пријавени се...

Во нередите во Франција по убиство на малолетник уапсени 150 луѓе

0
Францускиот претседател Емануел Макрон на 29 јуни изјави дека е „неоправдано“насилствто кое се...

Румениге го потврди доаѓањето на фудбалерот на Борусија Дортмунд

0
Баерн Минхен дефинитивно обезбеди ново летно засилување кое без обештетување пристигнува во Баварија. Легендата на...