таг: Кога

Ова се психички најсилните хороскопски знаци кои ништо не може да...

0
Кога станува збор за менталната сила, некои луѓе се многу посилни од другите. Тие многу добро знаат што сакаат и носат одлуки без...

20 наизглед мали, но важни работи што мора да им ги...

0
Кога зборуваме за работите што треба да ги научиме децата, понекогаш забораваме на мали гестови, манири, постапки кои можат да направат голема разлика,...

Во ситуација на неизвесност кај децата и плачот и фантазијата се...

0
Кога пред два месеци во пет средни училишта во Скопје се евакуираа учениците поради закана дека е поставена бомба, никој не очекуваше дека...

Ривалдо, против изборот на странски тренер зз Бразил

0
Во време кога се зборува за наследникот на Тите во Бразил, Ривалдо, е против изборот на странски...

Дневен хороскоп за вторник (13.12.2022)

0
Овен Не мрдаш. Токму кога мислите дека нешто започнало, нова пречка ве враќа на почетната позиција. Ништо не решавате со тоа што...

Овој хороскопски знак не покажува емоции, но е лојален и ќе...

0
КОГА мислиме на Девиците, првите работи што веројатно ни паѓаат на ум се нивниот перфекционизам, опседнатоста со чистотата и преголемата критика. Овие луѓе...

Лекарите ги споделуваат најчудните работи кои пациентите ги проголтале

0
КОГА работите во Итната помош, се соочувате со разни бизарни ситуации. На пример, понекогаш на пациентите им треба помош затоа што проголтале необични...

ВИДЕО: Ова е моментално најстарото куче во светот

0
КОГА студентот на колеџот во Калифорнија, Алекс Волф, отишол со своите цимери да посвои куче од засолниште пред 20 години, тој не ни...

Нови сознанија за мизофонијата

0
Луѓето честопати се иритирани кога, на пр., некој гласно џвака или голта храна во близина. Но, понекогаш нетолеранцијата кон одреден звук оди во...

Ова се најдобрите и најлошите љубовни партнери за Шкорпиите

0
Шкорпиите се прилично пребирливи кога е во прашање изборот на партнер. Имаат силна личност, тврдоглави се и не се подготвени да се прилагодат...