fbpx

таг: Кога

Родените во овие знаци имаат најстабилни врски и бракови

0
КОГА започнуваме врска, сите сме возбудени. Обично сонуваме да поминеме хармонично време со нашата друга половина, на крајот да основаме семејство и да...

Родените во овие знаци најмногу го критикуваат својот партнер

0
КОГА си во врска со некого, постепено ги запознаваш сите негови квалитети. Тука спаѓаат слатки навики, но и оние кои ве нервираат. Повеќето...

АСТРОЛОГОТ СОВЕТУВА КАКО ДА СЕ ОДНЕСУВАМЕ ЗА ВРЕМЕ НА МЛАДА МЕСЕЧИНА:...

0
Кога месечината се ресетира – повторно станува млада, таа претставува нов почеток кој инспирира нови можности, нè зајакнува и воведува нови искуства. ...

Википедија доби нов дизајн на кој се работеше со години –...

0
КОГА последен пат сте ја отвориле Википедија? Ако сте го направиле ова, да речеме, во последните 24 часа, можеби сте забележале некои многу...

Зошто понекогаш можеме да ја видиме Месечината во текот на денот?

0
Ноќта е вообичаено време кога ја гледаме Месечината на небото. Но, понекогаш можеме да ја видиме Месечината во текот на денот иако Сонцето...

Дали треба да јадеме повеќе месо во зима?

0
Кога надвор е студено, а температурите се спуштаат под нула Целзиусови степени, често може да послужи како инстинкт да се посегне по обилни...

Како Володимир Зеленски стана миленик на холивудската елита?

0
КОГА Бен Стилер влезе во канцеларијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски во јуни, го прегрна и му рече: „Ти си мојот херој“. ...

Како да изберете безбедни играчки за деца?

0
Безбедноста е на прво место кога се во прашање вашите деца. Оваа изјава се протега на сите аспекти од нивниот живот, па дури...

Зошто луѓето се бакнуваат на Нова Година? Овој омилен обичај датира...

0
Новогодишната ноќ е празнична сезона кога луѓето се собираат, се збогуваат со изминатата година и дочекуваат нови почетоци. За некои од нас тие...

Гвардиола: Hема да останам како Алекс Фергусон или Арсен Венгер

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, објави кога ќе го напушти клубот. Шпанецот неодамна потпиша нов договор...