fbpx

таг: Кога

Еве зошто кесичката со чипс е полупразна!

0
Често кога отвораме кесичка со чипс или други грицки, ни се чини дека има повеќе воздух отколку чипс. Првото нешто што повеќето...

Што е подобро – клима уред или вентилатор?

0
Ова е период од годината кога се бориме со високите температури и бараме начин да се оладиме што е можно полесно. Многумина се...

Украинска коза рани 40 Руси

0
Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала од фарма во селото Кински Роздори, ги активирала...

Вистинска свадба во виртуелниот свет – погледнете ги првите луѓе кои...

0
Кога фудбалерот Кевин-Принс Боатенг и неговата девојка, моделот Валентина Фрадеграда, го ангажираа италијанскиот свадбен агент и ТВ водител Енцо Мичо, тие имаа една...

Чешкиот министер: Макрон згреши за Русија

0
Францускиот претседател Емануел Макрон згреши кога рече дека Русија не треба да се понижува, вели...

Најмалку 17 мртви и десетици повредени во железничка несреќа во Иран

0
Најмалку 17 лица загинаа, а десетици други се повредени кога воз излета од шините во...

Вака изгледа еден слободен ден на членовите од кралското семејство: Ќе...

0
Еве што прават кога не прават ништо Ако некогаш сте се запрашале како изгледа денот кога тие немаат кралски должности, го...

Вежба 12-5-30 за поцврсто тело

0
Кога станува збор за интернет-трендовите, Тик-ток полека станува главен извор и за доста корисни совети. Овојпат се работи за вежбата 12-3-30, или 12-5-30,...

Со оваа вежба ќе имате повеќе кондиција и ќе бидете поздрави

0
 Кога станува збор за интернет-трендовите, Тик-ток полека станува главен извор и за доста корисни совети. Овојпат се работи за вежбата 12-3-30, или...

Видеолотарија спонзор на првиот меѓународен фудбалски турнир Вардар Куп 2022

0
Нашата поврзаност со спортот е неодминливо задоволство и одговорност, но кога велиме спорт не мислиме само на големите имиња како Горан Пандев, Кире...