fbpx

таг: Италијанската

Вистински убавец: Ова е новото „Фиќо“

0
Италијанската патека Монца ја прославува 100-годишнината на фирмата за заштита на автомобилски брендови – „Стелантис херитиџ“, со специјална комеморација на „фиќото“ којшто постави...

Џина Лолобриџида се кандидира за италијанскиот Сенат

0
Италијанската глумица Џина Лолобриџида, која е среде десеттото десетлетие од својот живот, објави дека ќе се кандидира за италијанскиот Сенат на парламентарните избори...

Манчини го објави списокот на фудбалери за дуелот против Македонија (ФОТО)

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, го објави поширокиот список на фудбалери на кои ќе смета за бараж-натпреварот против Македонија за Светското...

Марио Балотели се враќа во националниот тим на Италија

0
Марио Балотели повторно ќе биде дел од италијанската фудбалска репрезентација, два месеци пред бараж дуелот за СП 2022 што „аѕурите“ на крајот од...

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз поради коронавирусот

0
Италијанската модна куќа „Џорџо Армани“ вчера ги откажа своите машки ревии во Милано и Париз поради загриженост за безбедноста на учесниците. Во соопштението...

Јувентус нема да биде казнет за случајот „Суарез“

0
Обвинителот на Италијанската фудбалска федерација нема доволно докази за вмешаност на Јувентус во манипулациите во процесот на добивање италијанско државјанство на Луис Суарез...

Болница во Милан пред мечот со Ливерпул

0
Фудбалскиот клуб Милан во моментов е лидер во италијанската Серија А и покрај бројните проблеми со повредени фудбалери. Милан на „Сан Сиро“...

Вакви макарони не сте пробале, тајната е во една состојка

0
Ако ја сакате италијанската кујна тогаш самите подгответе макарони со чедар. Состојки:две лажици маслодве лажици путертри лажици брашночаша ипол млекотри чаши...

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак во полуфиналето за...

Манчини: Тешка жрепка за нас, Македонија е многу добар тим

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак во полуфиналето за противник им...