таг: источен

Израел повика на итно евакуирање на источните делови од Рафах...

0
Израелската војска денеска  ги повика луѓето во делови од источен Рафах „итно да се евакуираат“ во, како што ја нарече, хуманитарна област, пренесе...

Украинските сили се повлекоа од Авдивка, Зеленски смета дека тоа е...

0
Украинските сили се повлекоа од стратешкиот источен град Авдивка, напуштајќи ја фабриката за кокс и хемикалии што беа последно упориште против Русите кои...

Двајца повредени при нов напад во Ерусалим

0
Вооружен маж денеска отвори оган во источен Ерусалим при што рани најмалку две лица, соопшти...

Северна Кореја лансираше ракета со најдолг дострел од 2017 година

0
Северна Кореја истрела проектили во морето од нејзиниот источен брег, соопшти денеска штабот на здружените сили на Јужна Кореја. Доколку...

Вулканска ерупција во Конго уби најмалку 32 лица: Се стравува дека...

0
Ерупција на вулкан во источен Конго уби најмалку 32 лица и уништи повеќе од 500 куќи, соопштија денеска градските власти во Гома. Жителите...