таг: испушти

Шок за Сити, Ливерпул изненаден,Челси сигурен

0
Возбудливо на „Енфилд“ каде Ливерпул испушти убава предност и на крај освои само бод против Брајтон и одигра (2-2). Хендерсон со прекрасна...

Прашалник за Куман после Леванте: „Некои работи тешко се објаснуваат“

0
Барселона синоќа повторно ги испушти бодовите на гостувањето кај Леванте, играјќи 3: 3 и веројатно се прости...

Контроверзна одлука на јапонските власти, загадената вода од Фукушима ќе се...

0
Јапонија реши да испушти третирана радиоактивна вода од оштетената нуклеарна централа Фукушима во океанот, и...

Тотенхем загуби најмногу бодови оваа сезона во Премиер лигата, примајќи гол...

0
Тимот на Тотенхем синоќа испушти победа на натпреварот од 15. коло на шампионатот на Англија со Вулверхемптон. Конечниот резултат е 1:1, а „Спарс“...