таг: испрати

Путин не е добредојден на церемонијата по повод 80-годишнината од Денот...

0
Русија ќе биде поканета да испрати свои претставници на меѓународната церемонија за комеморација на 80-годишнината од Денот Д. На комеморацијата ќе присуствуваат голем...

Taјани: Италија е подготвена да испрати војници во мировна мисија доколку...

0
Италија ќе биде подготвена да испрати војници како дел од мировната мисија со други земји доколку се формира меѓународно призната палестинска држава, изјави...

Украина: Валериј Залужни и Алексеј Данилов стануваат дипломати

0
Украина ќе ги испрати во дипломатска служба поранешниот врховен командант на украинската армија Валериј Залужни и поранешниот секретар на Советот за национална безбедност...

Трамп во паника, ги моли неговите фанови да му ја платат...

0
Доналд Трамп испрати панична порака до своите поддржувачи за собирање финансиски средства со која ги моли да му помогнат да ги подмири неговите...

Русите ги егзекутираат тешко ранетите и невооружени украински заробеници во Авдиивка

0
Украинскиот парламентарен комесар за човекови права Дмитро Лубинец испрати писма до Меѓународниот комитет на Црвениот крст (МКЦК) и Обединетите нации за да ги...

Белгија со 611 милиони евра помош за Украина

0
Белгија годинава на Украина ќе и испрати 611 милиони евра помош, соопшти денеска украинскиот министер за одбрана Рустем Умеров. Тој на Х...

Полска испраќа 2.000 војници на границата со Белорусија

0
Полска ќе испрати 2.000 војници на границата со Белорусија за поддршка...

Бајден нареди распоредување на 3 000 американски резервисти во Европа

0
Американскиот претседател Џо Бајден го овласти Пентагон да испрати до 3 000 резервисти...

Тајван се подготвува за воена вежба, Кина испрати бродови и авиони

0
Кина испрати поморски бродови и голема група воени авиони во Тајван,...

Трамп ја осуди одлуката на Бајден да испрати касетна муниција на...

0
Одлуката на Пентагон да испрати касетна муниција за потребите на украинската армија, предизвика...