таг: исклучува

Путин: Борбите во Украина може да траат долго

0
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не ја исклучува можноста борбите во Украина да се...

Денеска се гаси „Интернет експлорер”

0
„Мајкрософт” ја исклучува својата програма „Интернет експлорер” по 27 години. Од денеска, „Мајкрософт” ќе престане да обезбедува техничка поддршка за најновата верзија на...

Денеска се гаси „Интернет експлорер”

0
„Мајкрософт” ја исклучува својата програма „Интернет експлорер” по 27 години. Од денеска, „Мајкрософт” ќе престане...

Руски амбасадор: „Од каде знаете дека становите во Мариупол се погодени...

0
Русија не ја исклучува можноста да употреби нуклеарно оружје во случај ако се почувствува загрозена, изјави заменик-амбасадорот на Русија во Обединетите...