таг: ирачки

Со дрон нападната американска воена база во ирачки Курдистан, нема повредени

0
Американска воена база во ирачки Курдистан, во северен Ирак, била цел на напад од беспилотно летало. Во нападот, што бил извршен вчераутро, нема...