таг: Ирански

„Но, во Израел…“ ирански проектили и руска пропаганда

0
Големиот ирански напад, извршен во ноќта на 14 април, жестоко се дискутира во украинското општество, објави Укринформ. Украинците, кои страдаат...

Бербок повика на максимална воздржаност заради избегнување ескалација на тензиите во...

0
„Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок разговараше со својот ирански колега за тензичната ситуација на Блискиот Исток и ги повика сите страни да...

Русија склучила договор со Иран за производство на дронови

0
Русија склучи договор со Техеран за производство на „стотици” ирански дронови за нејзината војна во Украина, се вели во извештај на...

Русија и Иран подготвуваат размена на борбени авиони?

0
Веста за можна испорака на ирански беспилотни летала во Русија ја соопштил советникот за национална безбедност на Белата куќа,...

Воен авион се урна во близина на училиште во Иран

0
Ирански воен авион денеска се урна во близина на северозападниот град Табриз, при што загинаа...