таг: информации

Белата куќа: Хамас ја користи болницата Ал Шифа за воени операции,...

0
Белата куќа соопшти дека има свои разузнавачки информации дека радикалната група Хамас ја...

Претходниот директор на Онкологија давал дијагноза, барал терапија, потпишувал и самиот...

0
Според мои информации, претходниот директор на Клиниката за онкологија и радиотерпија, специјалист дава дијагноза, бара терапија и тој самиот потпишувал и ја делел...

Претходниот директор на Онкологија давал дијагноза, барал терапија, потпишувал и самиот...

0
Според мои информации, претходниот директор на Клиниката за онкологија и радиотерпија, специјалист дава дијагноза, бара терапија и тој самиот потпишувал и ја делел...

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко надмина 2.000

0
Последните информации велат дека бројот на загинати во земјотресот во Мароко се искачи на 2.122 лица, соопштија вчера вооружените сили на...

Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“

0
Според првичните информации од Шпанија, Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“. Дефанзивецот Едер...

Стејт департмент: САД засега немаат доволно информации за причината за катастрофата...

0
САД засега не поседуваат доволно целосни информации за причината за уривањето на браната на хидроцентралата Нова Каховка во јужна Украина, изјави...

Нов рекорд, наредната сезона Формула 1 со 25 трки

0
Минатата недела се појавија информации за тоа како би можел да изгледа календарот на Формула 1 во сезоната 2024, откако Стефано Доменикали се...

Пронајдени се две тела, а се трага по уште шест лица...

0
Според последните информации од локалните власти во францускиот град Марсеј, две тела се пронајдени под урнатините откако експлозија срамни со земја...

Нови руски напади на Киев, најмалку две лица се повредени

0
Новите информации објавени од украинските власти се дека од напад на руско беспилотно летало врз...

САД не гледаат индикации дека Русија подготвува да користи нуклеарно оружје

0
Американските власти соопштија дека немаат информации за да ги потврдат медиумските извештаи оти Русија се...