таг: информации

Би-Би-Си: На фронтот во Украина загинале повеќе од 50.000 руски војници

0
Анализата на Би-Би-Си, според нивните потврдени информации, покажува дека во Украина загинале над 50.000 руски војници, како и дека во втората година...

Нови податоци за жртвите од рускиот ракетен терор: Бројот на жртвите...

0
Пристигнаа нови информации за жртвите по рускиот ракетен терор денеска во Одеса. Засега се знае дека загинале 16 лица, меѓу кои и вработен...

Вратете ги моливот и тетратките – Откриена огромна разлика помеѓу пишувањето...

0
Запишувањето нови информации со рака му помага на вашиот мозок да ги запомните...

Само пет тела донесени во мртовечницата во Белгород по мистериозната авионска...

0
Украина вели дека има разузнавачки информации кои сугерираат дека само пет тела биле испорачани од местото на падот на рускиот воен транспортен авион...

Земјотрес во БиХ предизвика сообраќајка на влезот од тунелот Врандук кај...

0
Силен земјотрес вечерва ја погоди Босна и Херцеговина. Според последните информации, земјотресот бил...

Кина гради подводен центар за податоци со моќност од 6 милиони...

0
Огромните количини дигитални информации што се создаваат секој ден мора да се зачуваат некаде, а Кина има една иновативна идеја за најновиот блок-центри...

Белата куќа: Хамас ја користи болницата Ал Шифа за воени операции,...

0
Белата куќа соопшти дека има свои разузнавачки информации дека радикалната група Хамас ја...

Претходниот директор на Онкологија давал дијагноза, барал терапија, потпишувал и самиот...

0
Според мои информации, претходниот директор на Клиниката за онкологија и радиотерпија, специјалист дава дијагноза, бара терапија и тој самиот потпишувал и ја делел...

Претходниот директор на Онкологија давал дијагноза, барал терапија, потпишувал и самиот...

0
Според мои информации, претходниот директор на Клиниката за онкологија и радиотерпија, специјалист дава дијагноза, бара терапија и тој самиот потпишувал и ја делел...

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко надмина 2.000

0
Последните информации велат дека бројот на загинати во земјотресот во Мароко се искачи на 2.122 лица, соопштија вчера вооружените сили на...