таг: интернационалец

Интер и Ериксен се разделија: Данецот се одјавил со емотивна порака

0
Данскиот интернационалец Кристијан Ериксен и актуелниот шампион во Италија, Интер, се разделија во взаемен договор кој го постигнаа деновиве. Тоа Интер денеска...

Левандовски на лето сака трансфер во Реал Мадрид

0
Полскиот интернационалец Роберт Левандовски сака нов предизвик во кариерата. Тој на лето планира да го напушти Баерн Минхен, а негова цел е да...

Јувентус и Интер во трка за Дони ван де Бек

0
Холандскиот интернационалец Дони ван де Бек и дефинитивно одлучи да замине од „Олд Трафорд“ поади малата минутажа. Тоа ги алармира италијанските клубови Јувентус...

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

0
Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака....

Во новиот договор на Нејмар со ПСЖ има „тајна клаузула“

0
Бразилскиот интернационалец Нејмар неодамна потпиша нов договор со ПСЖ. Нејмар има нов договор со францускиот...

Прелчец ново засилување за Работнички

0
Работнички го доведе хрватскиот интернационалец Никола Прелчец кој потпиша договор на 18 месеци и доаѓа од редовите на Борец.Прелчец ќе ја...

Агентот на Елмас се огласи за иднината на фудбалерот и одговори...

0
Македонскиот интернационалец Елиф Елмас во последно време се почесто се наоѓаше во медиумите во Италија откако излегуваа шпекулации дека тој може да си...