таг: интернационалец

Неџипи и официјално нов спортски директор на Маниса

0
Некогашниот македонски репрезентативец и интернационалец, а сега успешен фудбалски работник, Ндерим Неџипи и официјално е...

Јувентус раскинува договор со Пол Погба?!

0
Францускиот интернационалец Пол Погба го чека враќањето на терените, а се чини дека на навивачите и на...

Челси се обидува да потпише со трансферната цел на Ливерпул

0
Челси ќе се обиде да му го грабне португалскиот интернационалец Матеус Нуњеш на Ливерпул, пренесуваат медиумите во...

Дембеле уште две години верен на Барселона

0
Францускиот интернационалец Осман Дембеле стави крај на сагата за неговата иднина откако потпиша продолжување на договорот со...

Погба потпишува четиригодишен договор со Јувентус

0
Францускиот интернационалец Пол Погба ќе потпише договор на четири сезони со италијанскиот гигант Јувентус. Се очекува играчот...

Ибрахимовиќ уште една година „росонер“

0
Шведскиот фудбалски интернационалец, Златан Ибрахимовиќ уште една сезона ќе биде дел од италијанскиот фудбалски шампион Милан, пренесуваат...

Фабињо ќе го пропушти финалето на ФА купот на Англија

0
Бразилскиот интернационалец Фабињо, сепак, нема да може да им помогне на соиграчите од Ливерпул во финалето на...

Нејмар: Бев пијан, затоа играв добро

0
ПСЖ синоќа успеа да слави над Лориент со 5-1, а бразилскиот интернационалец Нејмар постигна два гола. Неговиот...

Јани Атанасов останува во Хајдук до 2023 година

0
Македонскиот фудбалски интернационалец и повремен репрезентативец Јани Атанасов доби нов договор од сплитски Хајдук и во клубот останува и во следната година. ...

Мустафица си замина од Работнички

0
Босанскиоткошаркарски интернационалец Недим Мустафица нема да биде член на Работнички во вториот дел од сезоната, потврди кошаркарот за порталот кош.мк Еден од...