fbpx

таг: интернационалец

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

0
Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака....

Во новиот договор на Нејмар со ПСЖ има „тајна клаузула“

0
Бразилскиот интернационалец Нејмар неодамна потпиша нов договор со ПСЖ. Нејмар има нов договор со францускиот...

Прелчец ново засилување за Работнички

0
Работнички го доведе хрватскиот интернационалец Никола Прелчец кој потпиша договор на 18 месеци и доаѓа од редовите на Борец.Прелчец ќе ја...

Агентот на Елмас се огласи за иднината на фудбалерот и одговори...

0
Македонскиот интернационалец Елиф Елмас во последно време се почесто се наоѓаше во медиумите во Италија откако излегуваа шпекулации дека тој може да си...