таг: интервјуа

Блинкен: Имаме докази дека Кина планира да се меша во претседателските...

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во интервјуа за Би-Би-Си и Си-Ен-Ен остро ја нападна Кина, предупредувајќи дека Вашингтон ќе дејствува доколку...