fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Институтот

Десет нови случаи со Ковид-19, 16 оздравени, двајца починати, по еден...

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.473 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи со Ковид-19,...

Грција ѝ донираше на Албанија 100.000 дози вакцина „Астразенека“

0
Во Институтот за јавно здравје во Тирана попладнево пристигнаа 100.000 дози вакцини „Астразенека“, донација од Република Грција, соопшти министерката за здравство и социјална...

Албанија доби 100.000 дози вакцина „АстраЗенека“ донација од Грција

0
Во Институтот за јавно здравје во Тирана попладнево пристигнаа 100.000 дози вакцини „АстраЗенека“, донација од Република Грција, соопшти министерката за здравство и социјална...

„Finance Think“: Еколошката такса да се воведува етапно две години!

0
Институтот за економски истражувања Finance Think ги демантира властите дека еколошката такса нема да има никакво влијание...

Со крвна плазма досега се третирани 1.431 пациент болен од ковид-19

0
Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 1.732 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19, од кои...

Кина ја одобри вакцината „Синофарм“ за деца од три до 17...

0
Вакцината на кинеската компанија „Синофарм“ против коронавирус, произведена од Институтот за биолошки производи во Пекинг, е одобрена...

За една недела смртноста од ковид-19 е намалена за 45.8 отсто,...

0
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 31 мај до 06 јуни 2021, тестирани се вкупно 19.672 материјали во...

Д-р Марија Гњатовиќ: Вакцините Фајзер, Астразенека и Спутник В развиваат имунитет...

0
Д-р Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија истакна дека епидемиолошката состојба во земјата е добра, благодарение на...

Ако ви се појавуваат ранички во устата и имате болки во...

0
Според Институтот за медицина во САД, возрасните би требало да консумираат 400 микрограми фолна киселина дневно. Оваа состојка, исто така, позната и како...

Се огласи научник од Вухан по повод тврдењето дека коронавирусот потекнува...

0
Научник од Институтот за вирусологија во Вухан, д-р Ши Зенгли, познат како „Жена лилјак“, ги отфрли новите тврдења дека Кводи-19 можеби избегал од...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави