таг: инвестиции

Турција ќе произведува вакцина „Спутник V“, потпишан договорот со Русија

0
Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) денеска објави дека е потпишан договор со Турција за производство на...

Пандемијата ги преполови странските инвестиции, во Западен Балкан само мал пад

0
Приливот на странски директни инвестиции во 23 економии од Централна, Источна и Југоисточна Европа e повеќе од преполовен во првата...

Инвестициите во криптовалути достигнаа 5,6 милијарди долари, двојно повеќе од лани

0
Вкупниот прилив на инвестиции во средства и производи поврзани со криптовалути достигна 5,6 милијарди долари оваа година, значително повеќе отколку...