таг: име

Преименувана мисијата на НАТО во Украина

0
НАТО договори ново име за својата мисија во Украина: Проектот повеќе нема да се вика НАТО Мисијата Украина (НМУ), туку Безбедносна помош и...

ЕУ изрази сочувство за смртта на иранскиот претседател

0
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел изрази сочувство во име на Европската унија по смртта на иранскиот претседател Ебрахим Раиси во хеликоптерска несреќа....

Бранови високи и до 35 метри: Место каде што не сакате...

0
Назаре е име на град и општина на западниот брег на Португалија во регионот Оесте. Месното население го опишува како идилично...

Италијанско засилување за струмичка Брера

0
Екипата на Академија Пандев Брера Струмица претстави уште едно име во своите редови. Нов член...

Гостивар се засили и со нигериецот Адаму

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар продолжува со нови засилувања. Најново име кое се приклучи на подготовките...

Ова е моментално најстарото куче во светот

0
23-годишното куче по име Спајк е официјално најстарото живо куче на светот, според Гинисовата книга на рекорди. Чивавата, која е родена во ноември...

Камер Ќака повторно потпиша со Шкендија

0
Шкендија од Тетово се пофали со уште едно ново име во зимскиот преоден рок. Практично се работи...

Неофицијално: Ова е најмалото пони на светот

0
Шетландско пони по име Пумукел, би можело да биде најмалото вакво коњче на светот, бидејќи тежи само 35 килограми. Неговата сопственичка Карола...

ВИДЕО: Пандата Ершун роди близнаци

0
Џиновската панда по име Ершун родила близнаци на крајот на јули во зоолошка градина во општина Чонгкинг во југозападна Кина, соопшти зоолошката градина,...

Еве како зелената салата да остане свежа и до еден месец

0
Една жена, по име Лама на Тик Ток, покажа како се користи едноставен трик за секогаш да имате одлична салата и свежа салата...