таг: име

Ова е моментално најстарото куче во светот

0
23-годишното куче по име Спајк е официјално најстарото живо куче на светот, според Гинисовата книга на рекорди. Чивавата, која е родена во ноември...

Камер Ќака повторно потпиша со Шкендија

0
Шкендија од Тетово се пофали со уште едно ново име во зимскиот преоден рок. Практично се работи...

Неофицијално: Ова е најмалото пони на светот

0
Шетландско пони по име Пумукел, би можело да биде најмалото вакво коњче на светот, бидејќи тежи само 35 килограми. Неговата сопственичка Карола...

ВИДЕО: Пандата Ершун роди близнаци

0
Џиновската панда по име Ершун родила близнаци на крајот на јули во зоолошка градина во општина Чонгкинг во југозападна Кина, соопшти зоолошката градина,...

Еве како зелената салата да остане свежа и до еден месец

0
Една жена, по име Лама на Тик Ток, покажа како се користи едноставен трик за секогаш да имате одлична салата и свежа салата...

Го викале островот на страдањата, каде живееле само болни: Најпосетеното место...

0
Античкото име на Спиналонга било Калидонија, а наводно сегашното име го дале Венецијанците и е составено од зборовите спина што значи трн и...

Најстарото куче на светот е 21-годишна чивава

0
Чивава од Флорида по име Тоби Кит е прогласено за најстарото куче на светот на возраст од 21 година и 66 дена, објави...

Се сеќавате ли на неа? Еве како изгледа денеска

0
„Нејзиното име беше сосема обично, Јагодинка Симоновиќ. Мирисаше на свежо тесто, солени ѓевреци и пекарски квасец“, вака...

Ова е најгрдата боја на светот: Потсетува на грозни работи, но...

0
Бојата со име Pantone 488 C се смета за најгрдата боја на светот. Стручните лица велат дека оваа боја потсетува на „смрт“, „нечистотија“...

ВИДЕО: Преживеал 30 минути во машина за перење

0
Мачор по име Брошa мина половина час во вклучена машина за перење облека и преживеа. Инцидентот се случил во Украина. Сопствениците објасниле...