таг: име

Еве како зелената салата да остане свежа и до еден месец

0
Една жена, по име Лама на Тик Ток, покажа како се користи едноставен трик за секогаш да имате одлична салата и свежа салата...

Го викале островот на страдањата, каде живееле само болни: Најпосетеното место...

0
Античкото име на Спиналонга било Калидонија, а наводно сегашното име го дале Венецијанците и е составено од зборовите спина што значи трн и...

Најстарото куче на светот е 21-годишна чивава

0
Чивава од Флорида по име Тоби Кит е прогласено за најстарото куче на светот на возраст од 21 година и 66 дена, објави...

Се сеќавате ли на неа? Еве како изгледа денеска

0
„Нејзиното име беше сосема обично, Јагодинка Симоновиќ. Мирисаше на свежо тесто, солени ѓевреци и пекарски квасец“, вака...

Ова е најгрдата боја на светот: Потсетува на грозни работи, но...

0
Бојата со име Pantone 488 C се смета за најгрдата боја на светот. Стручните лица велат дека оваа боја потсетува на „смрт“, „нечистотија“...

ВИДЕО: Преживеал 30 минути во машина за перење

0
Мачор по име Брошa мина половина час во вклучена машина за перење облека и преживеа. Инцидентот се случил во Украина. Сопствениците објасниле...

Лазаров: Не можевме да ги преброиме грешките, играчите потфрлија

0
По поразот во Дебрецин во име на националниот тим зборуваше селекторот Кирил Лазаров, кој истакна дека некои играчи одиграле далеку под ниво и...

Македонската кошарка остана без уште еден врвен спортист, почина Сашо Лазаров...

0
Македонската кошарка денеска остана без уште едно познато име. Кошаркарската федерација информира дека почина Сашо Лазаров (1968-2021), човекот кој беше синоним за...

Македонската кошарка остана без уште едно големо име: Почина Бранко Кацарски,...

0
Македонската кошарка денеска остана без уште едно свое големо име. Нè напушти Бранко Кацарски, член на една од најдобрите генерации на кошаркари од...

Стоилов: Мораме и можеме да победиме на следните натпревари

0
Во име на тимот на Вардар 1961 по натпреварот и поразот против Кил  зборуваше и капитенот Столе Стоилов. ” Кил дојде...