таг: имате

Изладете ја собата: Невролог ја открива тајната на добриот сон

0
Ако имате проблеми со спиењето, веројатно сте ги испробале сите трикови. Меѓутоа, постои една работа која повеќето ја занемаруваат: температурата во вашата...

Избегнувајте ги: Овие навики можат да предизвикаат висок шеќер во крвта,...

0
реклама Без разлика дали имате дијабетес или преддијабетес, исклучително е важно да го одржувате...

Дневен хороскоп за сабота (04.03.2023)

0
реклама Овен Имате можност да ја интензивирате работата на проекти кои долго време се...

ИСФРЛЕТЕ ГИ ОВИЕ 7 РАБОТИ ВЕДНАШ ОД ДОМОТ: Не ни знаете...

0
Проверете дали ги имате овие работи во вашиот дом и ослободете се од нив веднаш! Фенг шуи е древна кинеска уметност која...

Дневен хороскоп за вторник (07.02.2023)

0
Овен Ќе имате шанса за активности кои можат да ве доведат до идеја да започнете приватен бизнис. Заладените односи со шефовите и...

Имате темпераментно дете? Научниците мислат дека знаат што може да му...

0
Ако имате темпераментно дете, би можело да ви биде исплатливо да ги вклучите гушките во нивната рутина пред спиење, сугерира една нова студија....

Дневен хороскоп за 27 август

0
ОВЕНЌе имате потешкотии во донесувањето на некоја одлука, но бидете разумни и цврсти. Чувствата ви се на сите страни и имате постојани промени...

7 карактеристики кои покажуваат дека вашиот коефициент на интелигенција е натпросечен

0
Ако ги имате овие квалитети, припаѓате на многу интелигентни луѓе. Луѓето со натпросечна интелигенција не се дефинираат само со високите резултати што...

Нервозни и под стрес? Овој чај ја враќа позитивната енергија!

0
Ако сте напнати или имате лош ден, смирете го организмот на природен начин. Чајот од маточина помага да го намалиме стресот – оваа...

5 начини како да избегнете топење и размачкување на шминката во...

0
Дури и ако имате сува кожа, веројатно сте го забележале природниот „сјај“ што наеднаш го има вашата кожа штом температурите надминат 25 степени,...