таг: имаме

Бруталната војна што ја води Русија против Украина е војна и...

0
„Ако сакаме слобода и мир, имаме човечка и цивилизациска обврска да застанеме во одбрана на мирот и слободата на Украина. – Не...

Најдобрите заводници на зодијакот: Три знаци кои освојуваат со леснотија

0
реклама СИТЕ го имаме тој пријател кој изгледа како да е роден со дарба...

Влакненцата на брадата може да укажуваат на некои промени во телото

0
реклама Сите имаме светли влакна кои ни го покриваат лицето и вратот, и сосема е...

Абазовиќ: Утре ќе имам средба со Курти, спремни сме да помогнеме

0
„Апсолутно, утре наутро ќе имаме средба со премиерот Курти, вие го знаете ставот...

Хил: Имаме суштински проблем со премиерот на Косово

0
Мислам дека имаме суштински проблеми со премиерот на Косово, Албин Курти и прашање...

Курти: Имаме одлични односи со Северна Македонија

0
Имаме одлични односи со Република Северна Македонија, рече косовскиот премиер Албин Курти во...

Па што ако не работи системот, хакерски напади има секаде! Имаме...

0
Имаме паметни луѓе, треба да ги задржиме, а не да ни бегаат. Ништо не функционира во државата, вели Марјан Ристески, од Конфедерацијата на...

Во Нион, Швајцарија беше извлечена ждрепката за трите конкуренции од натпреварувањата...

0
Во 1/8 финалето од Лигата на шампионите ќе имаме два големи предизвика. Едниот ќе биде реприза на последното финале во Париз, кога се...

Кога ќе видиме метеорски дожд, а кога затемнување на Месечината? Астрономски...

0
Кои астрономски настани ќе имаме можност да ги набљудуваме на ноемвриското ноќно небо? Доколку небото е ведро, а загадувањето минимално, ова се...

И раката може да ви послужи за мерење: Вака се одредува...

0
Живееме во време кога имаме многу можности за прекумерно внесување енергија, а притоа не трошиме доволно. Човечкото тело е создадено да се движи...