таг: Илир

Албанскиот претседател оценува: Состојбата со Ковид-19 е вон контрола

0
Албанскиот претседател Илир Мета оцени дека состојбата со пандемијата со Ковид-19 е вон контрола и ја повика Владата на премиерот Еди Рама да...

Мета за морската граница со Грција: Нема да дозволам закани по...

0
Албанскиот претседател Илир Мета со остра реакција  се јави по одлуката на Грција да се прошири за 12 милји во...

Амбасадорот Марковски му ги предаде акредитивните писма на албанскиот претседател Мета

0
Албанскиот претседател Илир Мета денеска го прими македонскиот амбасадор Данчо Марковски, кој му ги предаде акредитивните писма, информираа од кабинетот на Мета....

ВИДЕО: Вјоса Османи во тридневна посета на Албанија: Заеднички да се...

0
Албанскиот претседател, Илир Мета на заедничката прес-конференција со вршителката на должноста претседателка на Косово, Вјоса Османи рече дека Албанија е убедена во...