таг: Илир

Термините за магнетна резонанца ќе бидат објавувани на Мој Термин, нема...

0
Министерот за здравство Илир Демири во гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се јавуваат за...

Демири: Посветени сме и ќе најдеме решение да му се помогне...

0
Министерот за здравство Илир Демири денеска на новинарско прашање во врска со случајот Леонид Индов изјави дека Владата и Министерството се комплетно посветени...

Ќе има системско решение за лекувањето на Леонид, но не во...

0
Министерот за здравство Илир Демири денеска на новинарско прашање во врска со случајот на Леонид Индов изјави дека владата и Министерството за здравство...

Јапонија преку грантови донираше пари за да се купи нов апарат...

0
Министерот за здравство Илир Демири и заменик министерката за здравство д-р Маја Манолева денеска присуствуваа на потпишувањето нови грант-проекти во рамки на Јапонската...

13-годишната Стефанија и 15-годишната Хатиџе примија „трикафта“

0
Министерот за здравство Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести, информира...

Демири: Во центарот за трансплантација на хематопоетски матични клетки за првпат...

0
Министерот за здравство, Илир Демири, се обрати на свечената академија по повод отворањето на Центарот за трансплантација на хематопоетски матични клетки при Универзитетската...

Мета ги осуди нападите врз косовската полиција во Зубин Поток

0
Албанскиот претседател Илир Мета, доцна синоќа, преку објава на Фејсбук, ги осуди „нападите врз косовската...

Голтни едно, голтни друго, не се издржуваше веќе: Таткото на Ембла...

0
Илир Адеми е наставник по музика, музикотерапевт и татко на 11-годишната Ембла, девојчето со Даунов синдром за кое деновиве зборува целата македонска јавност...

Хасани: Иако и во приватните болници тешко се наоѓа кревет, забавата...

0
Заменик-министерот за здравство Илир Хасани преку објава на својот фејсбук профил истакна дека дури и во приватните болници тешко се наоѓа кревет поради...

Албанскиот претседател Илир Мета се судри со полицијата

0
Албанскиот претседател Илир Мета се судри со полицијата во Тирана. Инцидентот се случи откако општинската полиција побара...