таг: Илир

Министерот за здравство бара од Владата итно да се смени компресорската...

0
Министерот за здравство Илир Демири денеска испратил допис до Владата во кој бара итно и неодложно да се промени компресорската станица на Клинички...

Хируршките сали вo Клинички центар остануваат затворени, се чека одговор од...

0
Министерот за здравство, Илир Демири, информираше дека досега никој не поднел оставка за крахот што се случи во здравствениот систем по проблемот со...

Министерот за здравство го разреши медицинскиот директор на Токсикологија, д-р Данил...

0
Министерот за здравство Илир Демири го разреши медицинскиот директор на Универзитетската клиника за токсикологија во Скопје, д-р Данил Петровски, објави државната агенција МИА...

Министерот за здравство го разреши директорот на Токсикологија, д-р Данил Петровски

0
Министерот за здравство Илир Демири го разреши медицинскиот директор на Универзитетската клиника за токсикологија во Скопје, д-р Данил Петровски, објави државната агенција МИА...

Министерот за здравство не знае дали Токсикологија, која се поплави, е...

0
Министерот за здравство Илир Демири не знае дали Клиниката за Токсикологија која синоќа се поплавила е осигурана, но според него, не е законски...

Демири бара трпение од приватните специјализанти кои стапија во штрајк, им...

0
Министерот за здравство Илир Демири бара трпение од приватните специјализанти кои денеска стапија во штрајк и најавува дека по изборите ќе се избори...

Демири: Го зајакнуваме здравствениот систем, вложуваме во нови лекови и опрема...

0
Министерот за здравство д-р Илир Демири во порака по повод Светскиот ден на здравјето – 7 Април истакнува дека откако стапил на функцијата...

Здравствениот дом Охрид со реновирана Служба за вакцинации и две нови...

0
Министерот за здравство Илир Демири и заменик министерката Маја Манолева, денеска се во работна посета на Охрид, каде што ги посетуваат Здравствениот Дом...

Крводарителите се луѓе со големи срца кои својата крв ја даваат...

0
Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска се обрати на свечениот настан по повод Денот на основањето на Црвениот крст и Ден на...

Од прогласувањето на епидемија на голема кашлица во Скопје досега се...

0
Министерот за здравство Илир Демири информира дека по прогласувањето на епидемија на голема кашлица во градот Скопје досега се вакцинирани повеќе од 22...