таг: изјавата

Бајден го осуди опасното обновување на исламофобијата по почетокот на војната...

0
Белата куќа денеска ја објави изјавата на претседателот Бајден по повод Меѓународниот ден против исламофобијата. „Признаваме дека муслиманите премногу...

САД ја блокираа изјавата во СБ на ОН со која Израел...

0
САД ноќеска ја блокираа изјавата на Советот за безбедност на ОН, предложена од Алжир и поддржана од арапските земји, со која се посочува...

БЕСА со критики до ДУИ и Ковачевски за случајот со знамето...

0
Движењето Беса ја оценува како скандалозна изјавата на премиерот Ковачевски за Меморијалниот комплекс...

Брнабиќ: Србија нема да учествува на самитот ЕУ-Западен Балкан во Тирана

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени како „срамна“ изјавата на портпаролот на Европската унија,...

Кремљ: Путин е подготвен да испрати руска делегација во Минск на...

0
Коментирајќи ја изјавата на претседателот на Украина дека е подготвен да разговара за „неутралниот статус“...

Леонардо удри по Реал: Ова е непочитување кон ПСЖ

0
Шпанските медиуми денеска ја пренесоа изјавата на Флорентино Перес дека Килијан Мбапе ќе биде потпишан до 1 јануари што предизвика остра реакција во...